| clicknetify a întrebat:

Va rog frumos daca imi puteti spune cum as putea scapa de matreata. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Bursache a răspuns:

Am folosit cu rezultate neasteptat de bune ALOE JOJOBA SHAMPOO.
ALOE JOJOBA SHAMPOO
Şampon (32% Aloe Vera Gel).
(tub 237 ml) - cod 58
Este o combinaţie unică de Aloe Vera Gel stabilizat şi ulei din boabe de jojoba. Asigură menţinerea sănătăţii părului şi a pielii capului, îndepărtează mătreaţa (vezi capitolul Aloe Vera Gel şi microorganismele în care se vorbeşte despre acţiunea componentelor active din aloe asupra seboreei) şi înlătură senzaţia de prurit a pielii capului.
În cazurile grave de cădere masivă a părului sau tendinţă către alopecie, după folosirea şamponului părul trebuie tratat cu Aloe First (masat uşor la rădăcina firului de păr şi apoi lăsat să se usuce) sau Aloe Activator (acelaşi mod de utilizare ca şi Aloe First). Dacă la acest tratament se adaugă şi o acţiune internă: Aloe Vera Gel (50 ml zilnic), Nature-Min (2 – 3 / zi), Fields of Greens (1 – 2 / zi), rezultatele sunt spectaculoase în numai o lună de zile.
Utilizare: Şamponul reglează activitatea glandelor sebacee, previne mătreaţa, pruritul şi căderea părului. Produsul stimulează creşterea părului, hidratează şi regenerează stratul protector special al firului de păr, redând luciul şi tăria firului de păr, fortifică rădăcina acestuia. PH-ul blând face ca produsul să poată fi utilizat zilnic. Trimite-mi mesaj daca vrei sa afli mai multe informatii. Te poti uita si aici http://forever-aloe-vera.eu/produs/204

| ASIGURATORUL a răspuns:

Incearca Kertyrol de la Ducray

| Monica_1290 a răspuns:

Spala-te cu ceai de urzici, sau dupa baie rogi un adult sa te dea pe pielea capului cu gaz.

| lu2211 a răspuns:

Lipsa de zinc produce matreata...se gasesc suplimente cu zinc dar si shampoane cu acesta

| mirelaura a răspuns:

Incearca sarea de bucatarie . Crede-ma dupa ce am am dat banii pe fel si fel de sampoane am zis sa incerc si reteta asta si vreau sa zic ca in 10 ani nu a fost nevoie decat de 2 aplicari.(matreata clasica a parului gras [big grin] )Incearca...