| anonim_4396 a întrebat:

Vi se pare normal să aveți mai multă forță în mâna dreaptă decât în cea stângă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Si la mine e la fel.

| Ciumica a răspuns (pentru Lawliet14):

Puteai sa te documentezi mai mult pe National Geographic. Poate nu exista om carea sa aiba fix, exact "echivalent" cum am zis eu, dar unele persoanele, de exemple, care ridica haltere au cu aproximatie putere in mana dreapta cat in mana stanga. Deci incerca pe venitor sa ai un argument mai "fin".
" Ins probabil ca la unii diferentele nu sunt semnificative." Serios? La tine conteaza ca un unghi de 45 de grade este de fapt un unghi de 45 grade 32" si 25'? Este putin penibil sa spui aceasta fraza cand nu stii le ce se refera utilizatorul cu toate "diferentele" se poate percepe in general, ca si cum nu stiu care este diferenta dintre alb si negru. Reiau din nou: Deci incerca pe venitor sa ai un argument mai "fin".
O zi buna!

| aninominatus a răspuns:

Daca esti dreptaci este normal sa ti se para, deoarece nu iti poti contola la fel de bine mana stanga.(ex: Nu scrii frumos cu mana stanga).

| Ciumica a răspuns:

Nu este un lucru de normalitate sau de anormalitate. Altii au mai multa forta in drepta, altii in stanga, altii echivalent. Dar fapt ca oamenii, in general, folosesc mai mult dreapta, este logic sa avem mai multa forta in aceasta.

| ionutunited a răspuns:

Mai depinde daca folosesti mai mult mana dreapta in toate activitatile da e normal