| Vilku_Alex_1994 a întrebat:

Vreau sa slabesc 5-6 kg vrau sa am 45 de kg nu 50 la 166cm ce sa mininc ca sa slabesc cit mai rapid posibl ajutati-ma!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adixuuu a răspuns:

Renunta la dulciuri, la paine, bea mai multa apa(nu in timpul mesei ci cu cel putin 30 min inainte si dupa masa), renunta la sucuri, mananca mai multe fructe, mergi mai mult pe jos, nu mai manca tarziu, fa sport la fiecare ocazie, pune-ti fix cat vrei sa mananci in farfurie si nu depaseste.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o greutate buna. Nu mai trebuie sa slabesti.

| BogdanDediu a răspuns:

Salata legume si fructe mai alearga si intr-o luna dai jos 5-6 kg

| skate19 a răspuns:

Arati bine exact asa, nu mai slabi

| AndreeaDB a răspuns:

Mananca salata, renunta la dulciuri, nu manca dupa ora 6 pm.Fa multa miscare, mananca putin si des!