| edcrfv a întrebat:

Vreau sa stiu totul despre virginitatea barbatilor. doare atunci cand te dezvirginezi? te poti dezvirgina si prin masturbare? am inteles ca exista urologia, asta inseamna ca "ata" poate fi taiata? va rog, ajuta=ti-ma. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Virginitatea la barbati e si nu prea e. Respectiva ata la care te referi tu se rupe la un numar mic de barbati, si se rupe din prima la un numar si mai mic. Majoritatea barbatilor o au intacta chiar daca au o viata sexuala activa.

Treaba cu medicul... nu vad de ce ar face asta daca nu este un caz medical

| oprescudorin11 a răspuns:

Sigur ca un medic poate constata in situatia unei cauze patologice.Dar ca experienta, daca te consideri normal, nu ai de ce sa te temi.Eu nici nu mi-am dat seama daca s-a intamplat ceva nici cu ata nici cu vreo alta problema. Adevarat este ca in situatia in care ai o 'ata' mai groasa, fie se rezolva in timp, fie e nevoie de o interventie chirurgicala.Masturbarea nu ar fi indicata oricum pentru rezolvarea acestei probleme.

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Virginitatea la bărbaţi, nu prea e fizic sesizabilă. De durut, nu mai reţin, cert e că probabil majoritatea înainte să introducem p`ăla micu în găurică, îl frecăm de-i dăm luciu, adicătelea..ne-am dezvirgina singuri. Da, la bărbaţi, dezvirginarea are mai mult factor psihologic, adică nu mai eşti virgin când ai comis-o cu o fată, aspectul fizic al ăluia mic, rămâne la fel. Aţa...depinde, de structura fiecăruia, la unii se desprinde la alţii nu, putin relevant că nu te deranjează cu nimic. Cât despre pierderea ei, poate avea loc şi prin masturbare, sau chiar printr-o erecţie mai puternică. Aţa poate fi tăiata dacă vorbeşti cu un medic urolog, nu reţin cum se numeşte operaţia, însă... nu văd sensul. În rest nu-ţi bate capul că nu te doare nimic, doar dacă o fi şi ea virgină şi tu. cine ştie laughing aşa ceva n-am experimentat.

| AdrianDihoricescu a răspuns:

De fapt, te dor OOOOle, dacă eşti pregătit de fapte mari şi ea nu mai vrea. tongue