| GL88 a întrebat:

Am si eu o problema dar imi este rusine sa o spun de numai pot.

Am o problema cu stomacul nu stiu de ce dar desi mananc dimineata dupa 2 3 ore in timpul scolii stomacul meu incepe sa scoata niste sunete foarte urate.E ca si cum mi-ar fi foame desi nu imi este.Trebe sa manac fortat doar sa nu se auda in clasa ca incep colegi sa rada.

Ce se intampla cu stomacul meu? ce pot sa fac sa numai scoata acele sunete ciudate? chiar incep sa urasc aceasta chestie.

Dau funda

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Citeste inclusiv comentariile de aici:http://www.despreboli.ro/......nale-2159/

| OnuOnulică a răspuns:

Eu zic sa te duci la un medic sigur o sa te ajute.

| Laura927 a răspuns:

Si mie mi se intampla inainte, dar s-au oprit zgomotele cand am inceput sa fac putin sport, nu stiu daca exact din cauza sportului s-au oprit dar este cel mai probabil, incearca.

| FoundYouLover a răspuns:

Am cautat pe google despre problema ta si uite ce am gasit: Un sfat ar fi sa se consume mai des mese mici, decat cele copioase. Prin procesul normal al digestiei, zgomotele sunt mai reduse.

O alta alternativa pentru diminuarea borborismelor ar fi consumul de alimente mai putin gazoase.

Sper sa te ajute, daca nu incearca sa faci tu alte mici zgomote care sa acopere zgomotul stomacului tau. De exemplu iti dregi vocea, ori dai paginile de la o carte repede, iti scapi pixurile pe jos. Si de asemenea incearca sa fii calm in clasa. Eu una, am observat ca daca sunt super nervoasa si stomacul meu scoate sunete, dar daca ma calmez, se opreste, poate despre asta e vorba si la tine, nu stiu.