| Danielusha a întrebat:

As dori sa mananc o salata foarte usor de facut si ieftinabig grin...ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Poti face o salata cu varza si morcov. Toci varza marunt, dai morcovul pe razatoarea mare. Ii poti prepara un sos din putin otet, putin zahar, sare, smantana(depinde cat sos vrei sa faci). Sau pur si simplu amesteca salata cu maioneza. Mi se pare super simpla si buna!

| Danielusha explică (pentru Ramo80):

Multumesc Ramo:*

| Ramo80 a răspuns (pentru Danielusha):

Cu drag!:*

6 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Telina, morcov rase cu miez de nuca/nuca tinuta 24 ore in apa, pe care o schimbi din cand in cand, devine ca atunci cand este verde si ii scoti miezul/, apoi o amesteci cu o lingura de zeama de lamaie si trei de ulei de masline, raportul 1/3... aproape nici nu-ti mai trebuie sare. Mai retine, ca o salata nu trebuie sa aiba mai mult de 3 ingrediente. Renunta la maioneza, foloseste iaurt sau dresingul ce ti l-am dat eu.

| skama18 a răspuns:

Banane.portocale,mere.chiwi,mandarine stropesti putin coniac amesteci cu putina frisca. pofta buna

| Dicanul a răspuns:

Cea mai buna salata pe care am mancat-o vreodata suna cam asa : rosii, castraveti, ceapa, sunca (sau salam, parizer, etc), oregano. Plus, separat faci un sos compul din putinsa smantana, storic o lamaine, usturoi si marar. Iei sosul si il torni peste salta si amesteci. Garantez ca e absolut minunata.
Sa ai pofta.

| teiuby0 a răspuns:

Salata verde