| GoToSleepAndWaitTheSurprise a întrebat:

Imi puteti da o reteta de salata usor de facut?

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite aici, e destul de usor de facut:
http://www.laurasava.ro/2012/04/21/salata-de-oua/
Te pup!

| LaughOutLoud a răspuns:

Tai 2 rosii maruntel..adaugi niste salata sau spanac(pe care il rupi cu mana ca sa nu isi piarda vitamintele)niste masline usor sarate, fierbi 2 oua si le tai felii si le adaugi la salata si gata.Nu ar trebui sa iti ia mai mult de 10min. Funda?

| Darkguy a răspuns:

Buna!
Ai aici foarte multe salate delicioase:
http://www.divahair.ro/culinar/retete/salate-simple
Si daca nu te tenteaza niciuna, foloseste-ti imaginatia. Poate sa fie de fructe sau legume. Ai fi surprinsa sa stii cate salate gustoase poti face din cateva fructe si legume!

| perhan a răspuns:

Cu blat de tort si mere [rase si facute pe aragaz cu zahar si scortisoara].
Pui jumate din compozitia [clasica de blat: albusuri batute adaugi zahar dupa ulei si galbenusurile si dupa faina. o stii tu sigurwinking] in tava, o lasi sa se coaca aproape de tot, pui merele deasupra si dupa si restul de blat si il bagi din nou la cuptor. ta-daa! laughing e genial. face mama blushing.
RASPUNDE

| deejay1998 a răspuns:

Ce fell de salata? de fruncte sau legume?

| byzuzu a răspuns:

Salata de Ton :
Ingrediente:-o salata verde
-3 rosii
-1 ton de 200g
-ceapa
-ulei, sare, otet balsamic
Mod de preparare:
Rupi salata in bucati de circa 5 cm apoi rosiile in jumatate si dupa in feli, ceapa in feli suptiri peste pui tonul si condimentezi dupa gust...Succes!