| neekole a întrebat:

Mi-am cumparat niste forme pentru briose(nu sunt din hartie, nu stiu din ce sunt, cred ca teflon) si asa vrea sa ii fac o surpiza surorii mele. Imi puteti da niste retete delicioase de briose? Stiti ceva cu mere?(pentru ca adora prajiturile cu mere. Funda sau vot:*

Răspuns Câştigător
| SweetDreamss a răspuns:

Revin(cu intarziere)
Ok cu mere sa fielaughing)

Ingrediente:

* 260 gr faina
* 150 gr zahar
* 300 ml iaurt cremos sau sana
* 2 pliculete praf de copt
* 1 pliculet bicarbonat de sodiu
* 1 lingurita scortisoara
* 1 fiola esenta de lamaie
* 1 ou
* 100 ml ulei

Preparare:

1.Merele se rad pe razatoarea cu gauri mari.Se pun intr-un castron merele rase,faina,praful de copt,bicarbonatul, scortisoara si esenta de lamaie, sau ce aroma va place.

2.In alt castron se amesteca oul,zaharu, iaurtul si uleiul. Dupa ce au fost amestecate bine, iar zaharul s-a topit se amesteca cu prima compozitie.

3.Se pune hartie speciala in formele de briose. Daca nu avem hartie sau forme se pot pune si in forma de chec.Se coc la cuptor pana se rumenesc usor deasupra.

4Se decoreaza cu frisca sau dupa imaginatia fiecaruia.

Numarul de portii: 8

Timpul de preparare: 30 Minut(e)

Timpul de gatire: 1 Ora(e)

Dificultate: Foarte usor

Sper sat-i placawinking aici e putin mai lunga perioada de coacerebig grin

4 răspunsuri:
| SweetDreamss a răspuns:

Briose cu ciocolata:

Ingrediente:

100g ciocolata semi- amaruie
120g unt
2 oua
150g smantana
200g faina
3 linguri praf de cacao
1 plic zahar vaniliat, 1 lingurita praf de copt
1 praf de sare, suporturi

Preparare:

etapa 1
Incingem cuptorul la 180grade. Asezam suporturile de hartie in adancitura tavii.Se topeste ciocolata si untul impreuna in bain-marie.Lasam sa se raceasca.

etapa 2
Separat se freaca zaharul si zaharul vanilat pana se obtine o crema, in care se incorporeaza ouale, smantana.

etapa 3
Intr-un vas se amesteca faina cu praful de copt, cacao si sarea. Se adauga crema la faina si se amesteca atat cat sa se combine ingredientele, fara a se omogeniza prea tare. Se umplu suporturile de hartie la nivelul de cca doua treimi cu aluatul, cu ajutorul a doua lingurite
Se introduce tava in cuptor si se coc briosele cam 20-25 min.Se scot, se lasa sa se raceasca putin in tava, apoi se scot briosele din formele lor si se servesc imediat.

Numarul de portii: 8
Timpul de preparare: 20 Minute
Timpul de gatire: 20 Minute
Dificultate: Usor

Asta am incercat-o si eu si mi-au iesitwinking Poti gasi pe net cu gramezile, dar asta mi-se pare cea mai usoarabig grin

Spor la treaba ByeByewinking

| neekole explică (pentru SweetDreamss):

Stii ceva si cu merebig grin?