| summer12 a întrebat:

Vreau sa gatesc maine un muschi de porc, dar nu stiu cum sa il prepar cat mai gustos si ce garnitura sa folosesc. Imi poate da cineva o idee? din experienta proprie.sau nu. Ms big grin

Răspuns Câştigător
| xSoaked a răspuns:

Cel mai gustos iese fiert bine intai, apoi bagat la cuptor intr-un vas special. Ca garnitura ai putea opta pentru morcovi sote sau cartofi la cuptor, pe care sa ii imprastii in acelasi vas cu carnea, pentru un gust cat mai intens. De asemenea, poti sa adaugi condimente, cum ar fi oregano, patrunjel si condimente speciale pentru friptura sau cartofi.

5 răspunsuri:
| xSoaked a răspuns:

Poti sa incerci sa adaugi si usturoi, putin ulei de masline si piper big grin

| giag a răspuns:

Poti face langa sau in loc de porc (ca e vara si ca e mai sanatos) ciuperci umplute.
asta e reteta mea preferata
http://www.culinar.ro/......i-umplute/

| cirmicica a răspuns:

Prepara-l la cuptor cu cartofi noi si legume asortate:morcov,mazare,ardei rosu,ceapa, mazare, foloseste si usturoi...