| sushi a întrebat:

Cam cate calorii credeti ca sunt intr-o pizza de 30cm cu prosciutto crudo si gorgonzolla. (Contine: rosii, prosciutto crudo, gorgonzola, parmezan)?

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Pizza. In functie de ingrediente, o suta de grame de pizza au intre 250 si 300 calorii. O pizza medie are cam 900 de calorii deci cea mare ar trebui sa aiba undeva pe la 1800 - 2000 calori. Deci una inseamna aproape tot aportul caloric pe o singura zi

7 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Cate grame are? vreo 300? Cred ca te apropii de 1800-2000 calorii.

assiris
| assiris a răspuns:

| mioara a răspuns:

De pofta nu conteaza cate calorii are

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
În medie o pizza are un aport de 300/500 de calorii pe porție.
PA, PA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu decit ca nu ma satur niciodata doar cu o pizza happy

| Dozer a răspuns:

Te mai gandesti la calorii atunci cand mananaci pizza? divine sensations happy

| deea29 a răspuns:

Depinde cate grame are...nu cred ca treci de 1000 avand in vedere ingredientelewinking