| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt marcile de bere din Romania, care contin malai?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"BERI FĂRĂ PORUMB
Holsten Germania; Albacher Winter (Romaqua Grup Borsec); Ciuc premium; Stejar strong; Carlsberg; Beck’s; Heineken; Konig Pilsner; Grolsch; Guiness; Edelmeister; Bavaria; Krusovice; Oettinger; Dab

BERE CU PORUMB
Timişoreana; Ciucaş 7 (bere medaliată); Tuborg de luxe; Corona extra (porumb + orez); Tuborg Christmas brew; Azuga (din Grupul Ursus)

BERE CU MĂLAI
Albacher premium (blondă); Bergenbier (blondă pasteurizată, "reţetă originală"); Burger (mălai "ori ginal); Dorfer (Romaqua, "după cea mai nouă tehnologie mondială"); Sta ro pramen Premium (Grupul Ber genbier); Golden Brau (varianta câştigătoare a Medaliei de aur Mon de Selection); Servus; Silva brună superioară (Heineken Ro mânia); Noroc; Peroni; Stela Artois; Neumarkt; Skol Premium; Bucegi; Noroc" - SURSA :
http://www.evz.ro/......59694.html

Toate cele bune.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Timisoreana, Ciucas, Golden Brau, Tuborg, Bergenbier, etc.
La noi berile pure sunt de regula cele premium. Doar Ciuc si Ursus stiu sigur ca n-au malai (dintre marcile romanesti)

| anonim_4396 explică (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Pai, pe bergenbier "Reteta Originala", e cam aiurea sa fie cu malai. Oricum mersi. Eu eram fan urSus, si Silva, sper sa nu am surpriza.
Multumesc!