| DanaQ a întrebat:

Cum se insiropeaza corect tortul astfel incat sa nu fie nici uscat, nici cu prea mult lichid la baza, cum sunt majoritatea prajiturilor de la cofetarie - potrivit de insiropate? multumesc.

3 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Eu pun echivalentul a o fiola din aia de esenta pe fiecare felie sau 3 sferturi.Depinde cat de moale e blatul, pipai si tu si vezi cum iti place.In timp vei capata experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Experiența... Incerci si vezi cum arată daca o data a fost prea mult pui mai puțin...

| AlexandraAlle08 a răspuns:

Se vede cand il insiropezi si te orientezi in asa fel sa nu fie nici prea uscat, nici prea insiropat. Eventual il pipai, eu asa fac.