| alinutz120 a întrebat:

Ce as putea vinde la un targ de Craciun in afara de briose,turta dulce, bomboane de Craciun?
P.S.: Nu prajituri sofisticate sau lucruri ce necesita mult timp pentru confectionarehappy

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă te referi la acel "targ de Craciun" care se organizează în unele şcoli, atunci poţi face un Tiramisu big grin

Poţi face un tort Tiramisu ( simplu, fără mascarpone ) după următoarea reţetă :

Ai nevoie de : 1 pac. mare de pişcoturi ( 400-500 gr; sau 1 blat de tort rotund, din magazin ), 2 plicuri cremă Tiramisu ( Dr. Oetker ) şi 2 ceşti cafea ( eventual şi 1 sticluţă esenţă de rom 20 ml ), şi 2 linguriţe de cacao ( pentru ornat ).

Pişcoturile sau blatul de tort se însiropează cu siropul de cafea, crema se prepară ( la "rece", cu mixerul ) conform instrucţiunilor de pe plic şi se întinde pe pişcoturi/blat, iar deasupra se pudrează cu cacao.

Este gata în 10 minute şi e foarte SIMPLU de realizat!

Toate cele bune!

1 răspuns:
| IoanaaIoanaa10 a răspuns:

Brățări, cercei, coliere, felicitări, ai putea face bricolaje ( suporturi de creioane, brăduți, fulgi de zăpadă, etc din cartoane poți găsi video.urî pe youtube pentru ajutor), desene, ai putea picta globurile vechi sau jucării Sper ca te.am ajutat