| cenumesapunaici a întrebat:

Omletă făcută cu ulei ar trebui să lase ulei în farfurie, nu?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Acuma, depinde si cu ce le iei. Daca le iei cu lingura lasa mult ulei. Daca le iei cu o paleta atunci le poti scurge. Eu asa le iau.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nu neapărat, depinde cât ulei pui la preparare...

Toate cele bune!

| K0sti a răspuns:

Depinde cat ulei ai pus...
Daca pui putin, intra in oua si la tine in burta si in farfurie nu mai ramane nimic!
Daca ai facut omleta in baie de ulei, sigur mai ramane ulei pentru inca una!

| Eastwood a răspuns:

Depinde cu ce o scoti si cat ulei ai pus, daca ai pus putin il absoarbe si nu se simte!

| deutzik34 a răspuns:

Chiar foarte mult

| Tudor_Daniel_1993_gjat a răspuns:

Clar NU! doar daca e preparata corect