| Adyiasi96 a întrebat:

Salut!
Cei care stati la apartament cu 1 camera sau 2 camere, cat v-a costat intretinerea pe o luna, iarna asta? Gen gaz, apa calda, curent, apa rece, gunoi, etc.
Merci!

5 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

În jur de 400

| Sophieka a răspuns:

Pe mine foarte mult... 3 calorifere - centrala pe gaz - 400 lei; intretinerea - 170 lei, electricitatea nu a mai venit de prin septembrie anul trecut si internetul si telefonul 60 lei.
Total 630 lei fara mancare si restul.
Si toate acestea doar pentru o luna... E nebunie.

| NLS a răspuns (pentru Sophieka):

Apropo de electricitate, cam cat plateai de obicei in lunile trecute? Ar trebui sa bagi lunar o suma, altfel, sa vezi "fericire" cu ciucuri, la urmatoarea data cand se vor sinchisi nemernicii aceia sa trimita facturi.
Doar zic, eu nu locuiesc in tara, dar stiu de la taica-meu si alti cunoscuti cum 5-6 luni nema facturi, si apoi au de platit 1000 ron.

| Sophieka a răspuns (pentru NLS):

Plateam in jur de 100-120 lei pentru 2 luni si din iunie trecut m-am mutat la compania asta mai ieftina... Sper sa nu imi faca faza dinasta sa ma trezesc deodata cu sute de lei ca n am cum sa fac fata sumei.

Imi vine sa plang si sunt foarte dezamagita si trista cum merg lucrurile si cand ma gandesc ca altii o duc foarte greu si poti ramane un om al strazii cu usurinta, de care nu mai doare pe nimeni in cot.

| Adyiasi96 explică:

Multumesc pentru raspunsuri!