| Adyiasi96 a întrebat:

Salut!
Sunt student in Timisoara, stau la camin, muncesc si vreau sa stiu daca imi permit sa ma mut la garsoniera / apartament cu o camera.
Vreau sa stiu cat ar costa utilitatile pe o luna, iarna cand costurile sunt cele mai mari (curent + incalzire + apa calda si rece + gaz + intretinere + gunoi etc.)
Vreau sa aflu un cost orientativ ca sunt constient ca difera de la caz la caz.

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Pentru o garsoniera - intretinerea, unde intra incalzire, apa calda, gaz, gunoi etc. - daca e la retea centralizata, urca pana la 4-500 de lei. Daca are centrala proprie sau de bloc, o poti scoate cu 300 lei.

| Adyiasi96 explică (pentru mi25):

Multumesc de raspuns!

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" Adyiasi96 : vreau sa stiu daca imi permit sa ma mut la garsoniera"

spune-ne câți bani ai (de dat) și-ți spunem dacă-ți permiți (?!) sau nu

https://www.olx.ro/......timisoara/

| Adyiasi96 explică (pentru sierra1):

Nu cred ca e relevant sa stie cineva cati bani fac. Intrebarea se referea strict la pretul utilitatilor pentru o garsoniera. Acestea costa cam aceeasi bani indiferent daca castigi 2.000 lei sau 10.000 de lei.

| sierra1 a răspuns (pentru Adyiasi96):

Ady mamă, la intrebarea ta "vreau sa stiu daca imi permit...", un răspuns in temă presupune a-ți ști veniturile. Altfel, "intrebarea" ta e inutilă

ințelegi asta?

| Frank51 a răspuns:

E mult, duce spre 500 lei minim. Deci la chiria de 1500 lei, adaugi 500 lei utilități. Dar având în vedere cât de scumpe sunt acum chiriile mai jos de 500 euro nu scapi.

| Adyiasi96 explică (pentru Frank51):

Multumesc!

| mi25 a răspuns (pentru Frank51):

In Timisoara chiria la o garsoniera este 300 euro.

| mi25 a răspuns (pentru Frank51):

Scuze, am scris din greseala la tine.