| Liviu321 a întrebat:

De ceva timp am o problema cu instalatia electrica din baie. Mai precis se tot ard becurile. Becuri noi bineinteles care nu tin mai mult de o saptamana. Intr o singura luna am schimbAt 3 becuri. Pe langa asta am schimbat si fasungurile si intrerupatorul in speranta ca o fi de acolo problema dar degeaba. Sa fie acele diode de vina?

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cheama un electrician, ai scurt pe traseu.
O zi bunahappy

| mgtow a răspuns:

Instalatia electrica e de vina, e bine sa o schimbi si pune becuri economice

| smart01 a răspuns:

Salut Liviu,

Din ce ne spui tu in intrebare, pare sa fie o problema generala cu instalatia la tine in baie. Ai o instalatie noua, sau are ceva vechime? Uneori, instalatiile vechi mai fac scurt-circuit de la condens, umiditate sau deteriorarea care apare in timp.

Cel mai bine e sa soliciti ajutorul sau serviciile unui electrician. Iar in privinta becurilor, sa te orientezi dupa solutii LED. Neaparat de la un producator bun si dintr-un magazin fizic sau online care se ocupa cu asa ceva.
Iti las mai jos un link pe tema asta, sper sa-ti fie de folos:

http://lightsmart.ro/becuri-led

| Lucas_Raj_1986 a răspuns:

Masoara ce tensiune este, si daca este peste 230 volti, asta e cauza.