| Gafar_Merdan_1968 a întrebat:

Ajutor! Stiu ca poate suna ciudat dar am nevoie de idei pentru alegerea unui cadou pentru o prietena foarte buna, are 12 ani si eu tot 12. (sa nu se crizeze nimeni, am bani stransi).Nu vreau jucarii, papusi sau altele.Vreau ceva ce e special si potrivitpentru varstele noatre. Apropo este un cadou pentru Craciun.(stiu ca e cam devreme dar nu vreau sa raman in pana de timp). Multumesc f. mult!

8 răspunsuri:
| baru a răspuns:

O carte, un tablou, un lantisor de aur, o bratara!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Materiale pentru facut o ie si tutoriale sa invete.
https://www.youtube.com/watch?v=U1Wqw-Ux4GM

| OoBunnyoO a răspuns:

Tu o cunosti cel mai bine pe prietena ta. Ce obiceiuri are? Ce ii place sa faca? Ce stii ca si-ar dori? Raspunde la intrebarile astea si vei primi raspunsul.
Daca vrei ceva pe care sa il tina minte, atunci numai tu ii poti cumpara asa ceva. Cineva de pe internet nu are cum sa te ajute sa ii faci un cadou memorabil pentru ca pur si simplu nu o cunosc. Este foarte greu sa faci un cadou memorabil unei persoane cand nu stii nimic despre ea.

| Idkidk a răspuns:

O brăţară pe care scrie BFF.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te ajuta raspunsul meu de aici : http://www.tpu.ro/......tea-sa-ii/

| PeFuga a răspuns:

Ai gresit locul in care ai dat copy-paste. Ti-am comentat la intrebare pe undeva...

| ALOALO123 a răspuns:

-Bratati
-coliere
-parfum
-haine
-decoratiuni craciun
-rechizite
-

| Ami563Midori a răspuns:

Decât sã îi iei un cadou ce s-ar putea sã nu îi facã plãcere, îți spun din propria experiențã: Întreab-o ce ar vrea de Crãciun, și dacã nu știe ce sã îți rãspundã, zi-i sã îți spunã mai multe variante de lucruri ce ar vrea sã le primeascã. Decât sã dai banii degeaba pe ceva ce s-ar preface cã i-ar plãcea doar sã nu te supere pe tine, sau ar spune direct cã nu îi place, întreab-o. Poate are un hobby, de exemplu fotografia. Dacã ai destui bani, gãsești o camerã foto destul de bunã. Dacã îi place sã desenul, îi poți lua creioane speciale pentru desen, creioane pentru profesioniștii in arta schițelor, la fel și foi speciale pentru desen, nu orice creioane de doi bani pe care le are orice școlar doar ca sã aibe în penar un creion, sau blocuri de desen ieftine ce se rup dacã le colorezi. Dacã îi place muzica, pãi un instrument muzical ar ajuta-o foarte mult. Un pian electric ar fi o opțiune excelentã. Eu am gãsit și pânã în 2-4 milioane, și aveau suficiente clape. Sau poți lua o chitarã dacã nu cântã vocal, dar are o pasiune pentru muzicã. Sau are o pasiune pentru citit, întreab-o ce gen de cãrți ar prefera sã citeascã și cumpãrã-i una pe mãsura poftei ei de lecturã. Însã sfãtuiește-te cu ea înainte de orice, chiar cere-i detalii despre ce ar vrea, surprizele pot fi frumoase pe moment, dar sunt dezastruoase când nu este ceea ce și-ar fi dorit prietena ta. În orice caz, pe baza a ceea ce ți-am spus, informarea ta despre cadoul dorit de prietena ta este cea mai potrivitã. Un cadou bine ales, este cel despre care se știu cât mai multe detalii despre calitatea lui și despre ceea ce își dorește celui cãrui îi vei oferi un cadou. Deși un cadou bun, are nevoie și de timp. Nu te grãbi în a alege darul pentru prietena ta, mai întâi cunoaște și înțelege ceea ce vei cumpãra, decide de unde vei cumpãra, s-ar putea sã ai nevoie de ajutorul pãrinților tãi și ai prietenei tale pentru achiziționarea cadoului, chiar și opinia fetei cu privire la aspectul cadoului, adicã sã vadã ceea ce îi vei pregãti drept cadou. Sfatul meu, sper sã te ajute!