| mihaluvv a întrebat:

Buna! Am si eu o intrebare despre shein. Daca fac o comanda de peste 300€, cam cat voi plati taxa de manipulare? Taxa de manipulare se plateste cu tot cu comanda sau separat?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce este aceea "taxa de manipulare"?
Ca asa ceva nu am auit niciodata si nu cred ca exista in realitate.

Exista: plata transportului la Shein- dar aceea se calculeaza automat la factura finala si pana nu platetsi integral factura, nu pleaca comanda din depozitul lor.

Mai exista si taxa de import si TVA, platite la vama romaneasca, in functie de valoarea totala a produselor, la marfa care vine din tarile din afara UE.