| NunDots a întrebat:

TPU!
Acum o saptamana am cumparat niste pantofi de sport din magazinul CCC. Am mers cu ei la o prietena si mi i-a ros catelul.

Vreau sa aflu daca pot sa merg sa ii schimb, pantofii inca fiind in garantie.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti, deoarece este vina ta. Garantia este numai pentru defectiuni de fabricatie.

| TheCritic a răspuns:

LOOOOOOOL, tu vrei sa-ti schimbi papucii pe care i-ai stricat din vina ta?! Daca toata lumea ar face asta, iti dai seama ca majoritatea magazinelor ar da faliment. Nu o sa-ti schimbe incaltarile, fiind evident ca daunele au fost din cauza ta. Numai bine!

| NunDots explică:

Mda... Oricum nu are rost ca tatal meu e distrus de soarta -si as vrea sa se duca undeva, sa moara- (dar aici intram in alta poveste) si mama mea e proasta si nu ma lasa sa schimb pantofii.

| Ellix a răspuns:

Pai nu poti..Deoarece ei au fost rosi, din cauza ta..Nu din cauza lor.Adica nu s-au rupt pur si simplu ei.Tu nu ai avut grija de ei. Daca mergeai si se rupeau atunci da.big grin

| Malina31 a răspuns:

Ai putea sa incercici. Fiind in garantie ar trebui.Dar nu sunt sigura.