| RiZeRy a întrebat:

De cateva zile am probleme:ma doare stomacul de nu mai stau pe picioare, cand mananc vomit.Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Ionita_Andreea_1998 a răspuns:

Un ceai de menta ca sa te stranga la burta ( fara nimic altceva, indulcitori sau nu stiu mai ce ) sa il bei caldut inghititura cu inghititura si sa eviti mancarea pentru o zi macar, biscuiti simplii si ceai de menta!

9 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Du-te la doctor.
El e specialist.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să te duci la doctor!

| Kriss96 a răspuns:

Un drum pana la medic. Daca exista forum-uri pe internet unde poti intreba despre diverse afectiuni de natura medicala, nu inseamna ca poti cere tratament intr-o situatie de urgenta.
De unde sa stim ce ai tu si ce sa-ti dam?
Cel mai probabil ai facut o enterocolita sau o toxiinfectie alimentara. Si cum nu poti manca o sa te puna sigur pe perfuzii. Pentru greata probabil o sa-ti faca o injectie. Sau o baga si pe aia direct in perfuzie.
Ma pricep nu? Am patit si eu asta de cel putin 10 ori. Ultima data acum o luna.
Deci mergi la un medic, pentru ca o problema ca asta nu se rezolva cu medicamente. Vomiti mai rau dupa aia. Si nu mai manca daca iti vine sa vomiti. Asta e regula de baza!

| anacolda a răspuns:

Ma indoiesc ca TPU rezolva astfel de probleme. Mergi la un medic,. O fi de la un ulcer.

| georgetzop a răspuns:

Mergi la doctor, cu sanatatea nu e de glumit!

| RiZeRy explică (pentru georgetzop):

Am cancer asta o depistat.

| minnie20 a răspuns:

Sa mergi repejor la medicul de familie sa te consulte.Nu costa bani consultatia.Acolo o sa-ti spun ce ai.

| PuffyÎntrebare a răspuns:

Ai interocolita.Am avut si eu.Gasesti pe net simptome si tratramenthappy. O sa ai restrictii la mancare. Sper ca te-am ajutat.

| AnaMariiiiiiiia a răspuns:

Sa mergi la doctor.