| AmyAmaliaNebunikah112 a întrebat:

Stiti ceva imbracaminte mai funky ca trebuie sa imi schimb garderoba...

Răspuns Câştigător
| xBiiaM a răspuns:

Buna!
Crede-ma, ma pricep in materie de moda, iti pot recomanda cateva sfaturi, si nu vei regreta daca le incerci! happy
1. Blugii stramti => Sunt mereu la moda, arata foarte bine pe piciorul unei fete tinere (mai ales daca esti si slabuta, nu sa fi nici foarte slaba, dar nici foarte grasa!).
Ca tot a venit vorba de blugi, blugii colorati sunt cei mai potriviti pentru o domnisoara happy! Am toate perechiile de blugi colorati, fiecare culoare! Si mereu o asortez la niste tocuri sau adidasi (depinde daca te lasa sa mergi pe tocuri sau daca ai varsta necesara) si depinde cat de eleganta este imbracamintea.
2.Pantalonii scurti de blugi => Sunt potriviti pentru aceasta vara! Blugii colorati si taiati arata foarte bine la niste tenesi.
3. Tricourile => Sa fie cat mai colorate si cu cat mai multe imprimeuri (se poarta imprimeurile vara asta!). Si sa nu fie scurte, sa fie lungi (sa iti fie totusi peste fund) big grin. Aceste tricouri arata bine si la tocuri, cat si la adidasi.
4. Incaltamintea => Sa iti fie comoda si sa fi obisnuita in ele. Atentie! Nu purta slapi! Daca vrei sa fi funky nu vrei arata bine in slapi! straight face. Ia-ti niste skeiti sau tenesi! Si in nici-un caz adidasi normali in care faci tu sport sau mai stiu eu ce... big grin. In Mall gasesti foarte multe perechi de skeiti si tenesi.
P.S: Daca esti mai mare, cam pe la 14-15 ani, iti recomand si tocurile, acelea fiind colorate sau, dupa gustul tau, si mai inchise la culoare! happy
5.Machiajul => Incearca sa te machiezi! Foloseste rimelul si creionul de ochi. In cel mai bun caz, rimelul negru si cel albastru se potriveste perfect acestui anotimp. Incearca sa te fardezi cu 2 culori.
Ex.: Da-te cu fard crem pe intreaga pleoapa, apoi da-te cu negru prin colturi. Sau da-te cu fard colorat. Gen: Albastru, galben... Depinde ce culoare de imbracaminte ai.
6.Accesoriile => Lanturi cat mai lungi, pana dupa sani, si sa aiba diferite chestii pe ele.
Ex.: Bufnita, aparat foto, Paris...Etc!
Poarta inele mari, dar si mici. Atentie! Cele mari sa nu fie cu pietre! Sa fie colorate, cu bulinute (cele din plastic, stii ce zic? happy ). Si cele mici sa aiba pietricele, dar mici, si nu foarte multe! Sa nu intre in vedere... Si o bratara draguta, colorata! happy. Iti mai trebuie o pereche de ochelari de soare Ray-Ban, si gata! Ai stilul Funky! happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, Amalia!
Ti-as recomanda pantaloni(blugi) mai stramti, desi am vazut c-au venit la moda din nou blugii conici, aceia mai largi, oricum alegerea iti apartine! De asemenea, o bluzita mai sexy sau un top(tricou) sexy, sa nu fie nici prea strident la culoare, dar nici asa prea simplu, cat mai funky posibil!
Daca iti place cumva sa porti colanti, poarta-i, din nou cu un tricou mai lung si frumos, care sa-ti dea bine, in picioare iti poti lua tenisi la blugi, sau de ce nu o pereche de sandale sexy cu toc potrivit de inalt, sper sa-ti gasesti tu ceva care sa-ti faca placere pana la urma!
Bafta!
Pa, pa!

| amaliaamely a răspuns:

BUNA! ai puteasa itit ei nsite blugi taiatii sunt la moda stramtii...Cmasa in carou si roz sau albastru sunt foarte faine si niste tenisii nerii sau rozhappy
SPER CA TEAM AUTAThappyhappyhappyhappy:

| AmyAmaliaNebunikah112 explică:

XJustKidding mersi mult pentru raspunsul tau! M-i-a fost tare folositor

| xBiiaM a răspuns (pentru AmyAmaliaNebunikah112):

Nu ai pentru ce, ma bucur ca te-am ajutat :* Te pup!