| r3laxX a întrebat:

Buna,

Vreau sa imi cumpar un procesor de pe eBay.
Problema este ca nu am 18 ani.
As putea plati cu PayPal doar ca, ca sa pun bani pe contul de PayPal trebuie cu transfer si nu vreau sa ma complic.

Am auzit ca cu cardurile Visa ar fi cel mai ok. Problema este ca nu stiu cum sa fac rost de el.

Vreau sa fac rost de un card (si daca e pe numele parintilor e ok ) si sa tin bani in el doar pentru atunci cand cumpar onlyne, nu ma gandesc sa tin mai mult de 100-200 lei pe el.

1 răspuns:
| Rockat a răspuns:

Dacă vrei card și ai peste 14 ani poți să-ți faci pe numele tău. Sau dacă nu vrei să te complici cu un card, nu cred că e așa greu să transferi bani în contul tău PayPal de la cea mai apropiată bancă, mergi la bancă cu detaliile pe care le-ai luat de pe site, cu buletinul și cu suma de bani și în câteva minute ești gata.