| Serban_Luca_1999 a întrebat:

Am si eu o problema, vreau sa bag bani pe contul de paypal cu ajutorul unui card bancar ( ing si mai scrie pe el visa) si nu stiu cum, mai am si ibanul de la card, cand bag datele nu merg. Ce ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate ca acel card nu este facut pentru plati externe! Ar trebui sa suni la banca si sa intrebi: 0 21 222 16 00

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai cont de Paypal, il legi de contul tau bancar si isi trage singur bani din contul tau bancar.
Din pacate, un cont de paypal, se face doar dupa implinirea varstei de 18 ani, dupa ce Paypalul iti verifica banca si treci prin toate verificarile lor, cu nume de cont care sa fie acelasi si al contului bancar.
Paypalul este cea mai mare platforma internationala de plati, foarte serioasa si categorica, unde copii minori nu au ce cauta.
Cum tu ai doar 12-13 ani, nu ai acest drept sa ai cont de Paypal, pana la implinirea varstei de 18 ani!

| Serban_Luca_1999 explică (pentru Violleta2022):

Mi-am facut card ca aveam nevoie de el pentru bursa de la sscoala cu ajutorul mamei dar este pe numele meu

| Violleta2022 a răspuns (pentru Serban_Luca_1999):

Nu te ajuta la nimic oricum, pentru ca ai doar 16 ani, iar un cont Paypal se face doar pentru cei peste 18 ani.
Dupa cum vezi, chiar daca ti-ai facut cont, cu date false, tot nu poti sa-l folosesti, pentru ca nu ai legat banca de el si nu este eligibil si nici activ, deci, fara folos pentru tine.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Politia este deja pe urmele tale; ai grija e faci cu acel card!

| seularts a răspuns:

Nu poti sa bagi bani pe Paypal. Paypal e un proxy/intermediar care doar te ajuta sa faci plati internationale. Odata ce ai atasat cardul in contul de Paypal, Paypal nu iti va pune niciodata banii de pe card in contul Paypal. Poti incasa bani pe Paypal si apoi sa ii redirectionezi catre cardul sau contul tau bancar. Daca nu faci tu asta, Paypal automat face asta pentru tine la final de luna!