| Dima_Alin_1998 a întrebat:

am cumparat recent o bicicleta de pe eMAG si am dus-o la un om sa o monteze cum trebuie(un om mai priceput), ii trebuiau montate si pedalele. Am mers vreo 30-60 min cu ea si a inceput pedala sa se miste, am fost acasa, am dat-o jos si am vazut ca i s-a stricat filetul ei, dar si al angrenajului. Exista sanse sa fie returnata, adica o sa-mi fie acceptata cererea de retur?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuia sa apelezi la servisul magazinului de unde ai cumpărat o, acum daca altcineva ti a facut o o sa pierzi garantia si nu o poti returna, tu ia legatura cu magazinul cauta in actele bicicletei numarul lor de telefon suna i si intreaba i.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuia sa o duci intr-un servis autorizat, nu cum ai facut tu sa o duci la coltul strazii sa ti o faca nea caisă.

| Dima_Alin_1998 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu cred ca am de ce sa pierd garantia pentru ca pedalele oricum nu erau puse la bicicleta si am dus-o sa le puna, nu sa le schimbe sau ceva de genul

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Dima_Alin_1998):

Tu sti.

| Dima_Alin_1998 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu as fi mers intr-un service dar stau la sat si imi e greu sa ajung in oras cu o bicicleta dupa mine.

| mihai69 a răspuns:

Există șanse mari să nu ți se accepte reparația pe garanție dacă montarea nu s-a făcut într-un service autorizat.
Drept dovadă că Dorel nu e chiar așa „priceput" cum crezi tu este chiar faptul că pedala s-a deșurubat. Dacă era strânsă la cuplul indicat de producător, asta sigur nu se putea întâmpla.

| Anonimus107 a răspuns:

Da, poti!

| Anonimus107 a răspuns:

Nu e vina ta ca s-a stricat, era problema lor sa fie in stare buna

| Dima_Alin_1998 explică (pentru Anonimus107):

Ma gandesc sa nu zica ca eu trebuia sa o infiletez si nu a fost infiletata bine si trebuie sa suport costurile reparatiei. Probabil asta o sa zica.