| Dima_Alin_1998 a întrebat:

Salut, mi-am cumparat o bicicleta azi si am dus-o la un om care se pricepe sa o monteze cum trebuie, a facut tot ce trebuie, mergea bine, totul bun. M-am plimbat si eu in jur de o ora sau jumatate de ora sa vad cum e si a inceput sa joace pedala, am desfiletat-o si am vazut ca s-a stricat si filetul pedalei, dar si al butucului. Bicicleta a fost luata din Emag, la pretul de 1150 de lei. Pot rezolva ceva prin garantie sau cum pot rezolva problema? Sau o pot returna?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Există șanse mari să nu ți se accepte reparația pe garanție dacă montarea nu s-a făcut într-un service autorizat.
Drept dovadă că Dorel nu e chiar așa „priceput" cum crezi tu este chiar faptul că pedala s-a deșurubat. Dacă era strânsă la cuplul indicat de producător, asta sigur nu se putea întâmpla.
Cât despre retur, nici nu poate fi vorba, dacă produsul nu este exact în starea în care l-ai primit (adică perfect funcțional).

| aditimus a răspuns:

Poti sa ii dai retur e in perioada de 10 zile.

| Dima_Alin_1998 explică (pentru aditimus):

Chiar daca s-a stricat ii pot da?

| aditimus a răspuns (pentru Dima_Alin_1998):

Daca e stricata mai ales.

| Andrei1234hd a răspuns:

Incearca sa nu iti mai iei bicicleta de pe eMAG sunt pielea p@lii