| tteo91 a întrebat:

Cand faci o comanda online si apoi primesti un mail cu informatii etc si cand zice acol "data livari de ex 26.11. 2013". ce sa inteleg? data livrari, adica pe cand o trimit ei, sau pe cand ajunge comanda la mine?

12 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sa stii ca exista dex online. Ia uite ce zice aici - http://dexonline.ro/definitie/livrare

| tteo91 explică (pentru KodrutZ):

Bine tot n-am inteles. explica-mi tu cu cuvintele tale. cum e?

| KodrutZ a răspuns (pentru tteo91):

E grav. Cred ca ar trebui sa mergi la un psihiatru sa iti scoti certificat de handicap. Data livrarii e data la care se presupune ca ajunge curierul cu pachetul la tine! Puii mei...

| tteo91 explică (pentru KodrutZ):

Mersi pentru explicatii desteptule, dar uite ca am sunat la ei si au zis ca au trimis comanda, insa am sunat si la fan curier si ei ziceau ca nu ma gasesc acol in bazele lor de date. deci nha de unde era sa stiu cum e. dupa care am sunat din nou unde am facut comanda si m-a pus sa astept pe fir nu stiu ce mi-a bagat muzica laughing si peste vreo 3-4 min mi-au zis ca ne cerem scuze si din astea pentru intarziere, ca comanda a fost plasata dar inca n-a ajuns unde trebuie.

| KodrutZ a răspuns (pentru tteo91):

Aia e data de livrare ESTIMATA, puisor. Greu la deal cu boii mici...

| tteo91 explică (pentru KodrutZ):

Ma faci bou mic? laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru tteo91):

Nu, asa e expresia. Prea complicat pentru tine, deh. Mergi cu domnu'. Ferice de tine, ca a ta o sa fie imparatia cerurilor. Amin!

| tteo91 explică (pentru KodrutZ):

Ba eu nu stiu despre ce vorbe serios... vorbeste naibii ca oameni sa inteleg si eu.

| KodrutZ a răspuns (pentru tteo91):

Du-te si mai fa o data primele 6 clase si nu chiuli de la romana. Si mai citeste si ceva carti, nu doar copertile albumelor de manele. Poate o sa intelegi dupa aia.

| tteo91 explică (pentru KodrutZ):

Cred ca tu esti ala ce asculta manele, eu nu le sufar de nicio culoare dar tu chiar ai fata asa de manelar din ala lautar.

| BellaVampire a răspuns:

Buna!
Normal ar fi, data in care ajunge comanda la tine! Si eu am comandat ceva de pe net si a ajuns pachetul la data pe care scria ''data livrarii''.

| Vlad_Turcu_1987 a răspuns:

De obicei data livrari ar trebuiisafie data cand iti ajunge comanda dar de cele mai multe ori ajunge mai tarziu