| CATALINAal a întrebat:

Ce rechizite ar trebui sa cumpar pentru clasa a VIII-a?

Răspuns Câştigător
| DumiY a răspuns:

Buna!
Uite aici, iti dau pe sem 1.

-un caiet studentesc de dictanto pentru Limba romana
-un caiet mic de dictando pentru teme pentru Limba romana

Doua caiete mari studentesti de matematica(algebra+geometrie).
Doua caiete mici de matematica teme(algerbra+ geometrie).

Doua caiete de dictando mici pentru Lb.franceza( clasa+ teme)
Doua caiete de dictando mici pentru Lb. engleza(teme +clasa)

Un caiet dictando mic pentru istorie
Un caiet dictando mic pentru Ed. tehnologica

Un caiet biologie,un caiet de geografie, un caiet de muzica.

Un caiet de matematica mic pentru-chimie, si unul tot mic de matematica pentru fizica.

Un caiet mic dictando pentru Lb. latina.

Un caiet mic de dictando pentru cultura civica.
Un caiet mic de dictando pentru religie(daca scrii).

Iti va mai trebuii cateva caiete pentru optional, asta ramane atunci cand iti va da orarul sa vezi ce optionale vei avea si sa vezi de care caiete iti vei cumpara.

Iti va mai trebuii:
-bloc de desen
-acoarele si pensoane
-pixuri albastre
-radiera
-creion
-coperti
-carioci sau pixuri colorate.
-si bineinteles un ghiozdan.

Pa, pa!

| DumiY a răspuns (pentru DumiY):

Ar mai trebuii:
-trusa geometrica
-stilou
-rezerve pentru stilou sau cerneala
-pic sau pasta corectoare(corector)
-o paleta pentru acuarele
-dosare si folii transparente(poate iti va trebuii sa faci diferite proiecte sau portofolii)
-ascutitoare
-creioane colorate(pentru desenele de la biologie/geografie)

7 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Este foarte simplu.Iti trebuie caiete si mici, dar mai mult iti vor trebui caiete studentesti de romana si matematica, penar compus din pixuri ca nu cred ca mai scrii cu stilou, creion, guma, creioane colorate, bloc de desen cu acoarele etc. Ai putea pentru clasa a VIII-a sa-ti cumperi ghiozdan stil geanta. Sper ca ti-am fost de folos.

Mai vezi aici :
http://librariilealexandria.net/2011/09/rechizite-pentru-clasele-v-viii/

click pe pachete dar ca sa cumperi pentru tot anul nu se marita.Redu si tu cam cat crezi pentru ineput.

| yry14 a răspuns:

Caiete studentesti, pixuri, creioane, guma, penar,stilou,coperti,etichete,ghiozdan,acuarele, pensule, bloc de desen, rezerve de stilou, etc.Nu cumpara ce nu iti trebuie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru yry14):

Da' cine mai scrie cu stilou in a VII-a?
Oricum, eticheta nu cred ca are nevoie (cel putin pentru caiete).Noi ne scriem numele, clasa si materia pe prima pagina

Răspuns utilizator avertizat
| yry14 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu scriu cu stiloul si imi pun etichete!

| anonim_4396 a răspuns (pentru yry14):

Si eu ce vrei sa fac?