Întrebare recomandată | MCRgurl a întrebat:

Cum iti dai seama daca o pereche de tenisi Converse - All Star sunt originali?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea du-te in reprezentanta si cumpara de acolo, restul sunt imitati

| CaziPloaie a răspuns:

Normal ar trebui sa te uiti de unde sunt, made in.

| awarepresent a răspuns:

E destul de greu. Nu te lua dupa "Made in". Colectiile gen John Varvatos sunt fabricate si distribuite din China. De obicei cusaturile din interior sunt duble iar partea care tine talpa de restul tenesului are o cusatura lineara de genul | | | | | | | | | | | dar inclinate happy

| Dianalala a răspuns:

Ii poti identifica pe cei fake destul de usor, parerea mea.
Si o sa iti spun cateva dintre amanuntele care ii diferentiaza pe cei originali de cei fake:
- Logo-ul All Star trebuie sa fie printat sau brodat pe limba pe partea superioara.
- Daca au semnul ® pe calcai de-asupra logo-ului e clar ca sunt contrafacuti.
-Atentie si la magazinul din care ii cumperi! Daca sunt mai ieftini de 100 de lei nu te astepta sa fie originali. Cumpara din magazine de incredere.
- In cele mai multe cazuri, cei originali au o sigla albastruie care ilustreaza o stea. Orice altceva, cu exceptia unor editii limitate Converse care intr-adevar au alte culori, sunt fake.
-Si fii atenta ca atunci cand ii cumperi sa aiba o eticheta.
Mult noroc! big grin

| Tine_Minte_Teoo_1988 a răspuns:

Te uiti pe talpa! daca scrie all star sunt originali! sau daca sigla converse este cusuta nu lipita! funda

| MCRgurl explică (pentru Tine_Minte_Teoo_1988):

Dar daca scrie ca sunt facuti in Vietnam? (In interiorul limbii).Mai sunt originali? Si in plus, nu ma pot uita la sigla, am low-top nu hi-top.

| Tine_Minte_Teoo_1988 a răspuns (pentru MCRgurl):

Daca sunt vietnam nu! Tarile de provenienta sunt UE SUA TAIWAN!

| FloreaNicolae a răspuns:

Se murdaresc greu, se curata usor si au culori foarte vi