| Alyn13 a întrebat:

Daca am dat cu clor pe un tricou alb si acesta a facut o pata galbena, nu cumva stiti cu ce pot sa dau sa nu se mai vada pata aia galbena?

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu cred ca mai merge nimic, clorul are efectul asta, ca imbatraneste tesaturile, si "pata" aia galbena de fapt este culoarea tesaturii imbatranite.
Nu folosi clor pentru scos pete din tesaturi, iar cand trebuie sa folosesti clor pentru alte scopuri, ca de ex. pentru dezinfectare, ai grija ce haine porti, sa nu iti distrugi garderoba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coase peste pata un hobby al tau un idol al tau ex. un cantaret o cintareata etc...