| briana a întrebat:

Hei cine stie un site de unde pot cumpara bilute pentru relaxaere? Ma refer la cele care scot sunete atunci cand le lovesti usor. Cred ca le folosesc si radiestezisti. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| thealchemist a răspuns:

La http://www.ezo-shop.ro/, pe coloana din stinga, IX, a treia pozitie

11 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Deci jur briana, alta data exprimate mai bine cu bilutele talelaughingca eu deja o luasem pe aratura cu alte bilute si daca nu citeam inca o data intrebarea iti dadeam eu de unde sa iei niste bilute de ma laughinginjurai 24 de orelaughing

| briana explică (pentru Liviu):

Ei haide ca pina la urma a fost bine! Te.am facut sa razi ce sa fac daca asta mi.a venit pe limba laughing)))

| Liviu a răspuns (pentru briana):

Bilutee,uuuuuuuuuuuu iiiiiiiiiiii ce dragut suna laughing hahaha...

| BlackSulphur a răspuns:

Si are legatura cu religia pentru ca?

| briana explică (pentru BlackSulphur):

Din cate stiu eu si cred ca am dreptate bilutele acelea sunt folosite pe parte ezoterica. Si cum cei mai multi cunoscatori raspund aici unde ar fi trebuit sa pun intrebarea?

| Alexsiatit a răspuns:

Nu, in radiestezie altele sunt "utilitatile" Briana, dar oricum cele mai convenabile le gasesti la chinezi, de exemplu-n "Dragonul Rosu".
Dar as mai spune ceva, ele n-au fost concepute si "acordate" pe frecvente de rezonanta adecvate ale "plaiurilor" noastre. La fel cum tehnica de "abordare" a "lumilor subtile" ca sa de-a da cel mai bun rezultat trebuie adaptata cu ceea ce i se potriveste fiecaruia cel mai bine, tot asa si cu "bilutele".
Alexsiatat

| briana explică (pentru Alexsiatit):

Nimeni nu s-a nascut invatat si asta fac eu acum incerc sa invat.
Si la drept vorbind ma pasioneaza foarte mult culturile orientale chiar daca stiu ca sunt contra religiei mele.

| Alexsiatit a răspuns (pentru briana):

De ce ore citind "printre randuri" raspunsurile tale catre mine, simt la tine o "privire rece" si o oarecare "iritare" Briana? Dar fac deocamdata abstractie de asta si-ti spun cum ca toate religiile au ca "punct final" o aceeasi Entitate, decat ca o denumesc altfe si ca desii "cararile" le sunt diferite, totul duce catre un acelasi DUMNEZEU. Nimic nu este contra Ortodoxiei sau invers ci totul este doar intelegerea, interpretarea si impunerea "prelatilor" de-a LUNGUL ISTORIEI.
Deci simplu: ma bucur ca ai inteles ca orice "cale" cu caracter benefic, etic si moral este doar una din caile "Domnului". Cunoaste-le pe toate si vei sti mai mult! O zi buna: Alexsiatat

| briana explică (pentru Alexsiatit):

Stai linistit nu am nici o problema chiar imi face placere sa discut cu tine. Si sincer imi place cum gandesti!

| Alexsiatit a răspuns (pentru briana):

Asta nu poate decat sa ma bucure Brinana. Deci sa ne-auzim cu bine!
Alexsiatat.