| pinkpink a întrebat:

Care este diferenta la culegerile mate 2000 dintre consolidare, initiere si standard?

Răspuns Câştigător
| annabountii99 a răspuns:

Consolidarea este pentru a imbunatati "tehnica" de a face si a gandi matematica, pluseaza manualul, adica sunt mai multe tipuri de exercitii si etc. initiere este pentru, de exemplu (cred) cei ce au nevoie de un nivel scazut de matematica (de exemplu cred ca la tara se folosesc astfel de culegeri) iar standard se refere la cele ce fespecta intocmai programa scolara, deci sunt facute dupa modelul cartilor.ai inteles? noi avem cea de CONSOLIDARE, pentru ca dn. profesoara ne-a impos-o dar daca vrei sa o iei pentru exercitii, alegerea e a ta big grin funda?

1 răspuns:
| TrooololololololoJR a răspuns:

Alea standard is mai groase