| Georgica03 a întrebat:

Imi puteti recomanda si mie o minge de fotbal pana in 120 lei care sa fie cat de cat rezistenta la varfuri de gard, spini de trandafir si alte obiecte care pot dauna integritatea mingii?

Răspuns Câştigător
| dragoshar a răspuns:

Http://www.decathlon.ro/2040-mingi-de-fotbal#/price-96-140

Oricare din cele de aici :)

4 răspunsuri:
| dragoshar a răspuns:

Salut. Toate mingile de piele sau de material sintetic se rodează în timp. Contactul frecvent cu obiecte ascuțite duce la rodarea și distrugerea mult mai rapidă a lor, ceea ce înseamnă că singurul lucru pe care îl poți face este să eviți pe cât posibil spațiile de joacă unde poți întâlni astfel de obiecte.

| Georgica03 explică (pentru dragoshar):

Daca as evita aceste contacte cu obiecte ascutite ce minge mi-ai recomanda?

| Barbu_Mihai_1996 a răspuns:

Da