| xsdfgh a întrebat:

Maine merg la shopping cu mama... si as vrea sa-mi cumpar o bluza mai de vara... iar mama vrea sa-mi ia o geaca pentru la iarna. ce sa fac? :/

Răspuns Câştigător
| HelloKittyscoala123 a răspuns:

Trebuie sa ii spui asa: Mama, dar geaca puteam sa o luam si la iarna, nu? Dar de bluza de vara am nevoie acum. Te rog mult!
Fa-o sa inteleaga.

| xsdfgh explică (pentru HelloKittyscoala123):

Multumesc foarte mult... eu chiar sper sa inteleaga... :*

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Comunicarea e cheia, multumeste-i insa explica-i ca ai si tu anumite nevoi si dorinte. Fi respectuos si se va rezolva.

| TeeaCup a răspuns:

Geaca de iarna gasesti la preturi mai avantajoase vara, iar bluzita de vara poti sa-ti cumperi dupa ce se termina sezonul cand sunt reduceri daca nu e musai sa-ti cumperi acuma bluzita.