Întrebare recomandată | alexRE a întrebat:

Care din voi ati platit prin depunere in cont la pc garage?
Am inteles ca aceasta modalitate nu mai presupune plata taxei de 12 ron curierului.
Cum se procedeaza mai exact?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Transportul este gratuit in limita a 5.00 kg pe comanda.
Costul livrarii comenzilor care nu se incadreaza in promotia "Transport gratuit" este de 1, 24 RON pentru fiecare kg suplimentar care depaseste greutatea de 5.00 kg.
Plata numerar la curier (ramburs) implica o taxa financiara de 12, 40 RON - TVA inclus.
Deci: pui produsul in cos.
Apoi cand introduci datele tale pe net, si-ti apare un tabel unde alegi modalitatea de plata si bifezi la "Transfer bancar (ordin de plata), depunere in cont (vezi detalii) ".
Ei iti vor emite o factura proforma pe e-mail sau prin scrisoare (poti sa suni la ei sa intrebi). Pe e-mail e mai usor! o scoti la imprimanta si te duci cu ea la banca unde ai cont tu si faci ordin de plata in contul bancii firmei "PC Garage". Daca nu faci asta in 48 ore se anuleaza comanda. Apoi astepti sa-ti vina coletul. Sa dai un numar de telefo pe site pentru a te contacta firma de curierat. Mie mi le-au adus si la serviciu chiar daca am dat adresa de acasa.

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru alexRE):

Poti plati la BCR si ai comision 0 pentru ca acolo are firma cont.