| Dima_Alin_1998 a întrebat:

Salut, mama mi-a spus sa merg sa cumpar ceva cu cardul in rate online si nu sunt sigur daca pot cumpara cu cardul eu, daca cardul este pe numele ei. Pot sa cumpar?

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Desigur. Nu contează pe numele cui este cardul.

| ancaval a răspuns:

În rate? Pentru rată trebuie ceva date. Mergi și vezi.

| iChristiaN47 a răspuns:

Pentru cumparaturile in rate este nevoie de acord si semnaturi suplimentare, mai ales daca esti minor.

| Torque a răspuns:

Da, stai linistit, atata timp cat stii codul cardului si vede ca poti sa accesezi la el poti sa cumperi, chiar daca este intestat pe numele mamei tale.
Si eu am cumparat de multe ori cu cardul lui mama, si n-am avut niciodata probleme.

| stevethelegend a răspuns:

Da, nu conteaza reprezentantul cardului. Eu de multe ori primesc cardul de la mama ca sa ma duc sa cumpar mancare acasa si nu a fost nici o problema.

| suntserios a răspuns (pentru stevethelegend):

Tu cumperi mancare cu cardul de credit in rate?

| stevethelegend a răspuns (pentru suntserios):

N-am observat la acel moment că a specificat că e card de rate