| an9n6m97s a întrebat:

Salut TPU. Am cumpărat ceva de la eMAG și după câteva zile am realizat că nu este ce îmi trebuia. Din păcate am aruncat cutia in care a venit, mai pot face retur daca nu am cutia? Este vorba despre niște căști.

Răspuns Câştigător
| Pripitu_Emanuel_1976 a răspuns:

Salutare, dacă ai chitanță întreaga poți face retur cărților dacă încă mai ai garanție la ele bine înțeles, nu iti trebuie neapărat cutia, doar căștile sa fie în stare excelenta și chitanța

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Teoretic, poți face retur și fără ambalajul original, dar sigur nu vei primi cât ai dat pe produs.

| UserRo10 a răspuns:

In cazul eMAG factura si garantia nu trebuiesc puse deoarece le ai in contul de client. Doar daca e partener Marketplace.

Produsele pe care le returnezi trebuie să fie în aceeași stare în care le-ai primit. Asigură-te ca produsul nu este protejat de parole setate de tine și că ai șters eventualele conturi pe care le-ai definit, astfel încât produsul să nu contina nici o data cu caracter personalsi sa poată fi adus la versiunea inițială de software

Returul se face cu etichetele inițiale intacte, certificatul de garanție în original (dacă a fost emis de producător/ distribuitor) și toate documentele cu care a fost livrat produsul.

Produsul trebuie să fie însotit de accesoriile/cadourile cu care a fost livrat.