| ascovit a întrebat:

pentru inceput mentionez ca am 12 ani, 1.52-1.54, slaba:-s, si sunt in clasa a6a. Intrebarea mea este una legata de garderoba. Anul trecut am adoptat fara nici o ezitare stilul emo, din punct de vedere al vestimentatiei ( mai mult de atat nu am putut ca stil). Din vestimentatia acestui curent am luat partea cu mult negru, fiind atrasa si acum indeosebit de aceasta nonculoare. Insa pentru ca majoritatea se uitau ciudat la mine pe strada, anul acesta ( scolar) Aproape de semestrul doi, am adoptat acel stil banal, jeansi, tricou, sau o bluza, si tenisi/adidasi. Pur si simplu acum nu mai am un stil propriu. Desi stilul vestimentar de anul trecut nu era unul care sa ma reprezinte doar pe mine, era unul care sa ma evidentieze pe strada, imi facea placere chiar daca parerile celor ce ma vedeau nu cred ca erau destul de bune, acest ucrent nefiind vorbit de bine la noi in tara. Acum am nevoie de ajutorul vostru din punct de vedere al gardeorbei, p[entru ca mai nou sunt cam interesata de moda, nu ca as fi o sclava a ei:)), insa nu mai sunt ca inainte, cand cumpar o haine am de la ea pretentia " sa se poarte", dar in acelasi timp sa ma scoata in evidenta. Si as vrea ca din ceea ce se poarta, :-@, cum se spune, sa imi fac o idee despre cum m-as putea imbraca, coafura chiar:)) ( dar nu vreau sa ma tund), asa...pe placul meu.

Deci intrebarea mea este urmatoarea:
-ce fel de plovere/tricouri/bluze/camasi etc.:-@ referitoare la partea de sus se poarta?
-ce fel de pantaloni se poarta acum?
-cam in ce fel ar trebui sa imi arate unghiile?
-cum as putea sa imi aranjez parul? Specific, il am lung, depaseste jumatatea spatelui:
http://gina-gynuta.hi5.com poate va ajuta ( referiotr la lungimea parului Ps: stiu ca sunt urata...si ce?)
-ca si incaltaminte cam ce s-ar potrivi?
Si mi-as dori sa fie si pentru. varsta mea:o3
Daca se poate si foto;)), situ ca nu voi gasi ceva exact a ceea ce imi va place in magazine dar sa imi fac o idee totusi;))
mUltumesc anticipat! Ofer fundita! Deasemeanea si voturi;))

Răspuns Câştigător
| Lucinca a răspuns:

Nu ti se potriveste stilul emo tu ai o fata finuta si nu ar trebui sa adopti acest stil. mrg daca tie iti place nu am ce face

1.Trebuie sati placa tie cum te imbraci
2.Nu trebuie sa fie neaparat la moda eu asa sunt ma tund sau ma imbrac cum imi place culori vesele obisnuite nimic ce sa iasa in comun
3.esti micuta n-ar trebui sa porti unghiile mari dar nici mici de tot potrivte
numai stiu ce sa-ti spun

5 răspunsuri:
| xXxFaTiMa a răspuns:

Deci tu tot ce terbuie sa faci este sa imi zic mie culorile tale preferate sa facut? bine atunci mie trimiti intr-un mesaj cu tot cu mess si te ajut ...pa :d

| anonimul325360 a răspuns:

Fato daca ai nevoie de cv idi meu iulianradulescu@rocketmail.com eci cu ce sa incep blugi stramti albastri camasa de lut albastra niste expadrile unghiile normale ca ori ce fata e speciala in felu ei nu tr sa fie o ciudata ca vede pe alti ca sunt asa tu fii normala cum iti place tie asa e imbraci, porti, tunzi etc...\

| sandra210 a răspuns:

Stii ce s-a intamplat? Ai luat-o razna! Parerea mea. Nu trebuie sa te ocupi atat de mult de garderoba ta... cand o sa fii pe banii tai mai zicem, dar acum..imbraca-te in ceva simplu dar cu gust.Eu de exemplu ma imbrac cu o pereche de blugi stramti, un tricou cu un mesaj pe el(de astea se poartawinking ), si niste tenesi.Cand e mai frig imi place sa imi port geaca neagra de piele.Dar in rest...nu trebuie sa te agiti atat.Si parul tau, parerea mea este ca ii poti face multe tipuri de impletituri big grin. Il poti impleti intr-o parte, poti face ''coada de peste'' iti va sta binewinking si unghiile, taie-le dar nu ff scurt. Sper ca te-am ajutat. FUNDA?

| ascovit explică (pentru sandra210):

Desi intrebarea a fost postata acum doi ani si ceva sa stii ca raspunsul tau se potriveste foarte bine cu "noul meu stil". Atunci toate prietenele/colegele erau ocupate de asta, si de aici si intrebarile mele. momentan ma imbrac cum simt nevoia ( tinand cont si de ce se poarta.) Parul avandu-l inca lung, mai ales acum ca e vara, prefer sa mi-l tin impletit. Multumesc totusi de raspunswinking

| sandra210 a răspuns (pentru ascovit):

big grin