Întrebare recomandată | Hope22 a întrebat:

Unde găsesc cafea verde pentru slăbit? Si cum se prepara? De cate ori trebuie să beau pe săptămână? Sau se bea in fiecare zi? Si mai am o întrebare, după o lună primesc rezultate destul de vizibile la slăbit? Mersi mult!

Răspuns Câştigător
| Yukidaruma a răspuns:

Găsești prin unele farmacii cum ar fi Catena, se infuzează precum ceaiul dacă nu mă înșel și ar trebui băută cu 30 de minute înaintea meselor principale, totuși nu ar trebui să te bazezi doar pe o băutură pentru a avea rezultate rapide. Poți consuma ceai verde, este mai ușor de găsit iar printre proprietățile sale se numără și cea a contribuirii scădeii în greutate, dar trebuie să fie respectat și un regim de viață echilibrat reprezentat de o alimentație sănătoasă și sport, iar astfel rezultatele vor veni numaidecât. Aceste produse se pot cataloga ca fiind ajutătoare, contribuie dar nu sunt principala sursă pentru scăderea în greutate, trebuie să existe și un echilibru în regimul de viață.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cum sa slabeasca un ceai ce anume face ala? doar deficitul caloric slabeste atata

| biosano a răspuns:

Buna! Poti achizitiona cafea verde de aici: http://www.biosano.ro/produse-alimentare/cafea-verde.
Se bea in fiecare zi cate 2 - 3 cesti. Rezultatele depind de mai multi factori: starea de sanatate, dieta, metabolism, alte boli, numarul de kg pe care vrei sa le dai jos, etc.