| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Cum sa o conving pe mama ca s-a stricat laptop-ul singur si sa imi cumpere altul nou.

Sa va spun cum mi-am stricat laptop-ul, jucam FIFA 2008 in finala Cupei Angliei cu Chelsea si am pierdut finala contra lui Liverpool la penalty-uri si dupa m-am enervat si i-am dat laptop-ului o tranta de nu a mai vazut si apoi i-am administrat doi pumnii in zona procesorului si dupa s-a stins laptop-ul si a iesit un pic de fum din fantele alea de aerisire.

Acum mi-e frica sa nu se prinda mama ca eu am stricat laptop-ul ca daca se prinde ca eu am provocat dauna laptop-ului am pus-o, credeti ca se va prinde sau nu?

22 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Va vrea sa il duca la reparat si acolo isi vor da seama ca nu s-a stricat singur. Tu vrei sa te sustinem in minciună?
Eu nu voi face asta.
In locul ei nu ti-as mai lua altul.

| Simpatic a răspuns:

Nici nu meriti un laptop nou cu o asa atitudine, ce se intampla daca iti cumpara un laptop nou si faci la fel si cu acela?
Pai de cate ori il vad eu pe Ciuca la tv sau pe Klaus imi vina sa sparg Tv-ul, dar ce fac sparg 1000 de euro si apoi ii spun lui "mami" sa imi ia altul? laughing

| sabin89 a răspuns:

Spune-i lui taică-tu să pună o vorbă bună pe lângă ea.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sigur mama ta a citit intrebarea ta pe TPU si nu o sa vezi niciun laptop. Sincer sunt bani aruncati, un laptop bun poate costa si 5000 de lei.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu nu stiu cumd e ai ajuns tu sa joci joculete pe un laptop, cand laptopurile sunt scule profesionale pentru ingineri, It-isti, medici, jursti, avocati, nu pentru joaca copiilor.
Pentru joaca ta este necesar un PC mai vechi, nu laptop!
De prins mama te va prinde, ca-i evident ca nu l-a stricat ea, deci ai de platit pentru stricaciunile provocate, probabil cu pedeapsa.

| sierra1 a răspuns:

"Cum sa o conving pe mama ca s-a stricat laptop-ul singur...Sa va spun cum mi-am stricat laptop-ul"

amice, din start pornești cu o MINCIUNĂ (sau mai diplomatic: contradicție)

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca va duce laptopul la un service, va afla. Data viitoare cauta moduri mai productive pentru a-ti descarca nervii, fiindca e dubios sa faci din astea. Daca ai probleme cu furia, iti recomand sa mergi la psiholog.

| dullcat a răspuns:

Iar daca ai fi nevoit sa sapi dupa metalele necesare functionarii laptopului asa cum fac acesti copii, ca apoi sa ajunga produsul la altul ca tine, care alege sa il faca bucati din prostie, eu cred ca l-ai proteja exact ca pe ochii din cap.

https://youtu.be/JcJ8me22NVs

https://youtu.be/25fQfCzCpxk

https://youtu.be/ipOeH7GW0M8

https://youtu.be/JxLHXHjpal8

| Fatamuntilor a răspuns:

Sigur mama ta va cere sa vada laptotul vechi.Si isi va da seama de daune! In asemenea situatie nu cred ca vei primi unul nou.Nici sa nu incerci.
Mai bine gandeste-te la ce ai facut.Nu meriti laptop nou pana nu esti in stare sa muncesti sa iti cumperi singur.

| carevaescu a răspuns:

Mai bine spui adevărul. Cine respecta un mincinos manipulativ?

| Dragobeta a răspuns:

Nu ai cum sa o convingi.
In primul rand va vedea ca e lovit. Apoi, va incerca o reparare si cei de la service vor vedea realitatea.
Si chiar meriti ce te asteapta. Tu esti prostul dar te descarci pe laptop?

| vlllaaddd a răspuns:

laughing rolling on the floor

partea cu pumnii a fost cea mai tare

| Ilovedinero a răspuns:

Nu ai auzit de a munci si a face tu bani? Ce barbat esti sau vei fi cu " mami"care iti cumpara laptop? Normal este invers.Si foarte bine ai facut ca ti s-a stricat, asa poate o sa inveti ca banii nu sunt pe degeaba si o să iti schimbi atitudinea.Eu care ma intretin de la 16 ani, am propria casa la 18, nu am lovit sau deteriorat niciun lucru valoros in afara de cele din sala de kickboxing.Sa lovesti un lucru te costa, un om insală, nu.

| CatenaccioStyle a răspuns:

Asta e maxima laughing sa te enervezi ca pierzi la fifa pe single player. Daca te jucai online si pierdeai atunci iti pregateai funiile? O sa se prinda ca e stricat mai ales daca l-ai lovit in timp ce erai nervos, urmele vor fi vizibile pe laptop de la pumni. Daca nu te poti controla atunci nu te mai juca Fifa.

| Generalgrevious031 a răspuns:

Da, ce sa zic, va multumesc pentru raspunsurile voastre nefolositoare, m-ati ajutat de m-ati spart.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Generalgrevious031):

Nu putem incuraja un comportament nepotrivit!
capul face, capul trage.I-ai putea putea spune adevarul

| sabin89 a răspuns (pentru Generalgrevious031):

E de apreciat că n-ai dat voturi nefolositoare.

| Generalgrevious031 a răspuns (pentru sabin89):

As fii dat daca nu aveam statut de junior.

| dullcat a răspuns (pentru Generalgrevious031):

Nu scrie nicaieri sub ce forma trebuie sa vina ajutorul.E logic ca la asemenea situatie nu aveai sa primesti hacks pentru cum sa o pacalesti pe mama ta.Asuma-ti chestiile pe care le faci sau incepe sa muncesti pentru a-ti cumpara alt laptop, sa vezi ce fun e.

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru Generalgrevious031):

Mă țâcă, răspunsurile sunt folositoare, tu ești cel nefolositor societății civile!
Ești un răsfățat, un tip ținut în puf, obișnuit să ți se ia orice, fără să fi refuzat.
Ca să joci un joc complex, sigur acel laptop a costat sute de euro, poate chiar o mie și mai bine. Faptul că l-ai putut distruge că ai pierdut nu știu ce meci, arată cât ești de imatur, de inconștient de acțiunile faptelor tale, de parcă banii cresc în copac.
Apropo, îți spun eu, ce nu au spus ceilalți! Dacă dispozitivul a fost luat în rate, cu garanție, iar mama îl va duce la service-ul agreat, va rămâne cu ratele de plătit și dispozitivul va ajunge la gunoi. Așa că nu te mai gândi la dispozitiv nou decât la "Sfântul Așteaptă", dacă este luat în rate, iar dauna este totală!

| anonim_4396 explică (pentru ValentinMihai78):

Kuso baka yarō.

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești atât de prost încât nici să scrii o frază corect nu ești în stare! Numai tu știi ce ai scris aici!