| maxpaynelol a întrebat:

Am 12 ani, 1, 57m inaltime, 54 kg si nu pot face rostogolirea in fata sau in spate.Acum e vara, fac de o saptamana in fiecare zi 10 flotari si 20 abdomene dimineata si seara si duminica si sambata nu fac.Le fac, poate nu am destula forta ca sa fac rostogolorile.Deci la ora de sport eu sunt singurul care nu poate sa faca.Ma pun jos, salteaua e in fata mea,stau inghemuit,cu capul lipit de corp,mainile pe langa corp, si de aici nu mai stiu ce sa fac.Imping eu picioarele cum spune doamna de sport dar nu fac roatogolirea, ma duc direct intr-o parte.Si la aia pe spate la fel.La forta am destula, la skantenberg dau aproape toti colegii chiar daca am scris mai sus ca poate nu am destula.Inca si fetele pot face rostogolirea numai eu nu.Va rog ajutati-ma spuneti-mi ce sa fac.Dau funda! Si va rog raspundeti cat mai detalist si nu radeti de mine.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Skandenbergul nu e doar de forta, e si de tehnica mult.

Spre ex. daca ii sucesti incheietura ( "podul" cum zic copiii mici ), ii cade mana.

| ValentynaTynaAmy a răspuns:

E simplu doar încearca mai rapid să faci si o sa faci mai unșor happy

| alex癌 a răspuns:

Cand faci rostogolirea nu te lasa cu greutatea pe later si cu ajutor coloanei si genunchi te rostogolesti cu coloana faci toata treaba inpinge coloana in fata iar picioarele is ca greutatile te trage in fata dar trebuie sa te fortezi cu coloana