| theallamericanrejects a întrebat:

Cine imi poate spune cum se face rostogolirea pe spate (inapoi)? Multumesc si funda!

3 răspunsuri:
| timeOUT a răspuns:

Nu e chiar asa de complicat, daca ai apelat la TPU inseamna ca nu vrei un raspuns "de profesor"; mai intai te pui in pozitie de sezut iar apoi impingi de picioare cu forta, pozitia mainilor trebuie sa fie undeva la nivelul urechilor, dar eu iti zic, ca mainele se vor pozitiona singure unde trebuie big grin (dar cel mai importatnt sa fie peste umeri, nu sub ei), iar la final nu trebuie decat sa impingi foarte putin de maini si vei ajunge in pozitia corecta, trebuie doar sa exersezi ca nu chiar asa de complicat. spor la exersat

| GreenAlien a răspuns:

Uau, ce întrebare! Dar totuşi îţî răspuns, poate mai primesc şi eu o fundă...
Se face din ghemuit sau din depărtat, ideea este să ai avânt, apoi împingi mâinele.
Uite aici
https://www.google.ro/#fp=e02e18463bdc2b97&q=rostogolire+inapoi&safe=off
şi dai click pe primul link.

Hai, funda!