| Alex979 a întrebat:

Am 13 ani. Vreau sa ma duc la sala vara asta si fac 3 zile pe saptamana, imi afecteaza cresterea?

11 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

De ce nu faci mai bine un sport precum:, volei, baschet sau inot!

| ronaldoedy2011 a răspuns:

Nu te du pentru ca nu o sa prea cresti mai bine te duci la gimnastica sau bazin

| greyhound a răspuns:

Vezi-ti de treaba, cauta altceva

| kbxftw a răspuns:

Ai o vârstă cam aiurea pentru a te apuca de extenuat.

| ms3y a răspuns:

Depinde cat esti de dezvoltat.Si eu am vrut sa ma duc la sala pe la 12 ani si antrenorul mi-a zis ca cel mai bine ar fi sa incep de la 14-15 ani. Sper ca te-am ajutat happy

| Alex979 explică (pentru ms3y):

Am peste 1.60 m

| HaHalera a răspuns (pentru ms3y):

Hai ca l-ai lamurit! Si partea aia "Sper ca te-am ajutat" o fraza numai buna pentru pentru pescuit o funda nu?

| VoicuRaduBB a răspuns:

Nu te lua dupa oameni. Sala nu iti afecteaza cresterea in nici un fel pentru ca nu ii ca la haltere sa iti apese o greutate mare pe coloana sa iti intrerupa cresterea. Du-te la sala copile si fate mare!

| Cosmin86 a răspuns (pentru VoicuRaduBB):

Serios? si cand faci genuflexiuni cu haltera pe spate, nu-ti apasa pe coloana?

am dat exemplu doar de un exercitiu de baza, mai sunt si altele

| IGORxxx a răspuns:

Nu-ti recomand de pe acum mai bine fa gimnastica