| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o luna decand fac sala si in primele 2 saptamani de antrenament ma simteam ok,aveam energie, dar celelate 2 saptamani am simtit ca nu am energie mai deloc cand intru in sala, dar inainte de antrenament am energie dar cand intru in sala nu am energie adica mai multa sila pentru exercitii si aici nu ma refer ca nu pot ridica 30kg la piept le pot ridica fara probleme dar am asa o sila de nu imi vine sa fac nimic, ib primele 2 saptamani eram ok, nu iau steroizi sau suplimente proteice.Care poate fi cauza?

1 răspuns:
| OoBunnyoO a răspuns:

Poate este vorba de alimentatie. In momentul in care incepi sa faci sala, trebuie sa maresti si cantitatea de mancare consumata pentru ca vei consuma mai multa energie, deci vei avea nevoie de mai multe calorii.
Daca incepi sa faci sala si nu mananci suficient vei incepe sa te simti fara energie.

O alta posibilitate ar fi ca te-ai plictisit de sala.