| anonim_4396 a întrebat:

Daca iau o pauza de la antrenamentul cu greutati pentru picioare o saptamana, o sa-mi scada masa musculara de la picioare in zilele astea? La cardio nu renunt, fac aceleasi exercitii (30 min), dar fara greutati. Plec la mare o saptamana si nu prea vreau sa ma mai car cu greutatile... sad

8 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Incearca si scrie-ne rezultatul

| siriusblack98 a răspuns:

Pierderea masei musculare incepe dupa cateva luni de absenta a stimulilor (antrenament; mancare bogata in proteine).La fel si pentru forta.

| Reghqen a răspuns:

Nu, nu o să scadă într-o săptămână stai liniștit/ă.
De obicei începe să scadă după câteva săptămâni, luni după ce te oprești de la antrenamente deci ești OK thumbs up

| Silwian a răspuns:

Acum scuza ma ...ca te intreb.dar veu trage de fiare toata viata...de frica sa nu ti scada masa musculara?))

| anonim_4396 explică (pentru Silwian):

Bineînțeles ca nu, dar o sa mai merg la mare vara asta si nu as vrea sa-mi scadă de la începutul verii. Acum aștept si eu răspunsul la întrebarea propriu-zisa rolling on the floor

| Silwian a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ...crezi ca masa asta musculara...se diminuiaza asa in cateva zile? off.))

| Cosmin86 a răspuns (pentru Silwian):

De ce sa nu tragi toata viata? Cunosc oameni care fac sala si antrenamente de peste 40 de ani. Acum au 62 de ani si inca trag (si imping peste 120kg de la piept sau inoata 5km, in conditiile in care eu abia inot 1 km si ala chinuit).

| ruddy a răspuns:

Nu o sa pateti nimic intr-o saptamana, ba chiar este recomandat odata la 4-5 luni sa iei o saptamana de repaus.