| Alexandru_George_1997_E599 a întrebat:

Bună seara! Aș dori să mă ajute cineva în legătură cu suplimentele sportive.Am 20 de ani, 1.81 cm și 80 de kg..Menționez că mă antrenez de ceva timp și aș vrea să folosesc aceste suplimente deoarece programul la muncă nu îmi permite să am aceleași mese că înainte.Aș dori să știu dacă să iau un supliment de tip rainer combinat cu creatină, vitamine si bcaa sau un supliment de tip high proteine cu cele menționate mai înainte?

1 răspuns:
| DovleacTurbat a răspuns:

Pai chestia asta trebuie sa o stii tu, cum? Din alimentatie. Ce-ti lipsesc de fapt? Proteinele sau cum ai zis ca nu mai ai timp sa mananci nu-ti mai "permiti" un surplus caloric? Daca din mancare nu reusesti sa iei tot necesarul proteic cumperi o pudra proteica whey protein. Daca stai rau cu, caloriile, carbohidratii iei un gainer serious mass.