| anonim_4396 a întrebat:

Am 1.74, 16 ani, 79/80kg.Merg la sala de vreo 7-8 luni si am putina burta,Ce imi recomandati? Sa slabesc sau sa continui sa lucrez muschii, si in timp sa slabesc putin cate putin?

Răspuns Câştigător
| Adrianetc a răspuns:

Eu iti sugerez sa faci incontinuare sala de forta pentru ca capeti forta, masa musculara, rezistenta, te si inalti, dar sa faci si 3-4 sedinte de aerobic pe saptamana daca chiar vrei sa slabesti mult, de exemplu jogging, 20-30 de minute in fiecare zi, dar nu mai mult de o ora caci intra supra-antrenamenul si iti mananca din masa musculara.Sau bicicleta.De sala sa nu te lasi niciodata!

31 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns (pentru Pain03):

Creatina monohidrata e cea mai proasta.

Ai mess? Da-mi id-ul pe privat, ca e mai rapid, ca ai multe intrebari happy