| DREDR a întrebat:

Am o intrebare legata de sport.

Am 14 ani, inaltime de aproximativ 1:80, iar greutatea de 60 kg.

Am de gand sa merg la sala de forta. FAptul ca sunt destul de slab ma afecteza mergand la sala sau din contra?

Va rog lasati sugestii si sfaturi. Va multumesc!

4 răspunsuri:
| BlacK_8915 a răspuns:

Nu te afecteaza cu nimic mananca 5 mese pe zi si multa carne (nu prajita)

Multa bafta, PACE!

| Cosmin86 a răspuns (pentru BlacK_8915):

Nu e obligatoriu multa carne, sunt alte surse de proteine mai bune ( branza, linte, migdale, oua, naut, etc. ).

si de ce "pace", poate unii prefera razboi laughing

| Vlad_Alex_1980 a răspuns:

Nu, chiar dimpotriva iti face si bine. cam la tot! PACE

| Wojciechowski_Andrei_1997 a răspuns:

Si eu sunt cam la fel ca tine! acest lucru nu te afecteaza deoarece muschii oricum se dezvolta! la aceasta varsta nici nu prea se pune mancarea pe tine, ca si la mine. So, daca vrei sa te apuci, apuca-te pentru ca daca vei avea nevoie de nutrimente, corpul o sa ti le ceara! Deci nu evita nicio senzatie de foame. Sper ca te-am ajutat!