| Dante7000 a întrebat:

Am si eu o problema de ceva timp. Cand alerg am dureri de articulatii, sunt chiar ok pentru varsta mea( nu sunt gras, nici slab). Si aveam o viteza chiar buna inainte de problema mea.

Nu sunt ca niste dureri obisnuite, le simt ca un fel de umflaturi in picior si nu ma doare cand merg, ci cand alerg. Dau funda raspunsului bun!

PS: Poate fi de la cresterea oaselor? (am 13 ani)

Răspuns Câştigător
| albnegru a răspuns:

Ia o pauza cam 2 saptamani. Stai linistit mai fa un masaj si o sa iti treaca. Si nu are treaba cresterea cu problema ta. Am patit si eu asta la sala de forta mi-am fortat prea tare incheietura si nu mai puteam sa ridic mai nimic.

| Dante7000 explică (pentru albnegru):

Multumesc pentru raspuns, o sa incerc!

3 răspunsuri:
| Moonlight15 a răspuns:

Fa stretching inainte, poate de la asta este. Nu te-ai incalzit cum trebuie.

| thxMD a răspuns:

Salut, daca alergi mult pe asfalt, de la socurile ce le primeste piciorul poti sa simti asa ceva, o pauza de cateva zile, masaj cu ulei de arnica de 2-3 ori pe zi ( are proprietati antiinflamatorii, a facut minuni in cazul meu ) si poti sa combini alergatul cu bicicleta sau inotul, ca sa mai schimbi grupele musculare solicitate.