| millar a întrebat:

cate ore pe zi trebuie sa merg cu bicicleta ca sa slabesc 5 kg pe saptamna + cateva exercitii si o dieta?

Răspuns Câştigător
| CinVasileeee a răspuns:

30 km pe zi si in o saptama garantat 6kg - am avut asa proble si eu si merge! acum depinde de organism poate mai mult o sa slabesti sau poate mai putin cu doua kg, funda?

| millar explică (pentru CinVasileeee):

Mersi de incurajare

| CinVasileeee a răspuns (pentru millar):

Mersi frate pentru funda, bafta sa iti atingi scopu!
apropo ai sa ai febra mare in primele 4 zile sa nu renunti!

7 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Sa slabesti 5 kg pe saptamana nu ai cum, poate doar sa nu mananci nimic si sa mergi cu bicicleta, apoi cand incepi sa mananci vei pune la loc dublu.

Maximum sanatos este de 4-5 kg pe luna. Mai mult de atat, nu e bine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

1 ora de mers continuu cu bicicleta... mers mai intens... consumi cam 500 calorii sa zicem.

ca sa slabesti un kg efectiv trebuie sa pierzi vreo 7000 calorii, deci cam 14 ore de mers cu bicicleta... pentru 5 kg ai nevoie de vreo 70 ore de mers cu bicicleta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

40+/zi fara oprire, si nici asa nu se stie.
Fii un pic mai realist.

| bogdan12321132231 a răspuns:

De regulă trebuie sa alergi nu sa mergi, dacă mergi ușor n ai făcut, cu cât depui mai mult cu atât slăbești mai repede, acum nu te apuca să dai tare cât poți da si tu acolo, propuneți să mergi cu 25km/h timp de o oră doua

| Bogdan198723 a răspuns:

Fi si tu mai realist... 5 kg pe saptamana... cam putin ti-ai propus, daca fugi 10-15 minute la banda cu videza de 11-12 arzi cam 100 de calorii-150 daca alergi continuu.
ar trebui sa ai mese multe (in care sa consumi putin) adica sa reduci numarul de calorii din mesele tale...